İHH’dan Ramazan Yardımı

İHH İnsani Yardım Vakfı, Ramazan çalışmalarına “Ramazan’da Umut Var” sloganıyla başladı. Gümüşhacıköy İHH ekipleri, ramazan ayında İlçemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere kumanya dağıtımına devam ediyor.

İHH iyilik kervanı, her yıl olduğu gibi bu Ramazan da yükleri hafifletmek ve dertlere derman olmak için ilçemizde 160 aileye ramazan kolisi dağıttı.

Gümüşhacıköy İHH temsilcisi Veli Çinkaya ramazan ayında yapmış oldukları yardım faaliyetlerine ilişkin şu açıklamalarda bulundu: iHH İnsani Yardım Vakfımız, Ramazan 2021 çalışmalarına “Ramazan’da Umut Var” sloganıyla başladı. İHH, Ramazan boyunca Türkiye ve dünyada yaklaşık 2 milyon kişiye hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmak için yollara düştü ve dağıtımlara başladı.

Çinkaya, Amasya İHH olarak ilimizdeki muhtaç kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaya çalışırken aynı zamanda yurtdışındaki mazlum kardeşlerimize de destek olmaya gayret ediyoruz. Bu sebeple rahmet ve bereket ayı olan ramazan ayında aşağıda belirttiğimiz projeleri gerçekleştirmeye çalışacağız:

– Amasya Kumanya Dağıtımı Projesi (40.000 TL) (800 kumanya Vakfımız tarafından gelmiştir.)

– Amasya Yetim Bayramlık Projesi (10.000 TL)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir