Halk Eğitim Merkezi Faaliyetleri

Halk Eğitim Merkezi Kursları Yaz Döneminde de Devam Edecek

Gümüşhacıköy Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürü Eyüp Deniz,  kurumun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Deniz konu ile ilgili yaptığı açıklamada,

Geçtiğimiz Eğitim yılında kurumumuz tarafından 102 adet kurs açılmış olup bu kurslarımızdan 959 kadın, bin 521 erkek olmak üzere toplamda 2 bin 479 kursiyer katılmıştır. Bunlardan bin 578 kursiyer sertifika ve belge almıştır. Kurslarımız genel ve merkezi olmak üzere iki ana kategoride açılmaktadır. İlçemiz köy ve merkezinde bayanlara yönelik el sanatları, nakış, giysi üretimi kursları, çiftçilerimize yönelik açılan süt sığırı yetiştiriciliği, suni yönetimi, arıcılık kursları, okuma yazma bilmeyenler için 1. ve 2. kademe okuma yazma kursları, gençlerimiz ve halkımıza yönelik avcılık, bilgisayar işletmenliği, İngilizce, bağlama, katı ve doğalgaz yakıtlı kalorifer ateşleyiciliği kursları, öğrencilerimize yönelik açılan sanatsal, kültürel ve sportif kurslardan olan Atletizm, futbol, bağlama, voleybol, tenis, mezun öğrencilerimize yönelik destekleme ve yetiştirme kursları açılmış olup ayrıca ilçemiz açık ceza evinde bulunan mahkumlar için sosyal, sportif ve mesleki kurslar açılmıştır. bunlar aşçılık çırağı kursu, badminton, drama, 1. ve 2. kademe okuma yazma kursları, fotoğraf çekimi, ilk yardım, kur’anı kerim okuma seracılık, tatlı su balıkları yetiştiriciliği, şapka dikimi, uyuşturucu bağımlılığından kurtulma, yaş pasta yapımı gibi kurslardır.

Halk Eğitim merkezi tam güm gün tam yıl eğitim kapsamında çalışan kurumlardandır. Önümüzdeki yaz döneminde de öğrencilerimize yönelik sportif kurslardan olan futbol, atletizm güreş gibi kurslar ile halkımızın ilgi ve istekleri doğrultusunda kurslarımızı duyurmaya devam edeceğiz.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir