Gümüşhacıköy Standı Yoğun İlgi Gördü

Amasya Dernekler Federasyonu(ADEF) tarafından organize edilen Amasya ve İlçelerinin yöresel ürünleri ile Kültürünü İstanbullularla buluşturan “Amasya Tanıtım Günleri”nin açılışı 14 Kasım 2019 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi, turistik ve kültürel değerler bakımından büyük bir potansiyele sahip olan Hoşgörü Kenti, Ferhat ve Şirin’in Sevda Başkenti Amasya Tanıtım Günleri Programı İstanbul Yenikapı etkinlik alnında başladı.

İstanbul Yenikapı Sahili Etkinlik Alanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinliğe Vali Varol’un yanı sıra TBMM Başkan Vekili Celal Adan, Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Hamamözü Belediye Başkanı Fatih Bayrakdar, Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, ilçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gümüşhacıköy’ün Amasya İlçelerinden çok önemli bir ilçe olduğuna değinen sunucu Şair Kasım Alper Özdemir; Gümüşhacıköy Sanatkarların çıktığı, çok özel memlekettir,

Bugün benim efkârım var zarım var Değme Felek değme değme telime benim diyen Aşık Özlemiyi’de burada anmış olalım. diyerek İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol’u konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti.

 Başkan Zehra Özyol,  yaptığı konuşmada; Sayın Meclis Başkan vekilim, Sayı Valim, sayın İl Belediye Başkanım, İlçe Belediye Başkanlarım meslektaşlarım, Sivil Toplum örgütlerinin çok değerli mensupları,

Amasya tanıtım günlerinde emeği geçen ve hep bizimle beraber olan çok kıymetli sevgili Amasyalı hemşehrilerim, sevgili kadınlarımız sevgili gençler, sevgili çocuklarımız hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 Şehzadeler şehri güzel Amasya’mızın, Amasya Tamiminin imzalandığı güzel Amasya’mızın saklı kalmış şirin şehri Gümüşhacıköy’den selam getirdim, dostluk getirdim, muhabbet getirdim.

Gümüşhacıköyün ilk kadın Belediye Başkanı, Amasya’nın ilk kadın Belediye Başkanı olarak, şehri Emini olarak Gümüşhacıköylü hemşehrilerimi temsil etmekten, sizlerin huzurunda olmak tan’da onur duyuyorum, gurur duyuyorum.

Çünkü kurtuluş savaşında da kadınlarımız var, şimdi de kadınlarımız var kadınsız olmaz diyoruz ve Gümüşhacıköy Kaymakamlığı ve Gümüşhacıköy Belediyesinin açmış olduğu standa hepinizi bekliyorum.

Gerçekten Gümüşhacıköy’ün hanımları tabi Amasya’nın hanımları çok maharetli ama bende Gümüşhacıköy’ü temsilen olduğum için maharetli, hamur işlerinden, yerel ürünlerden, yöresel ürünlerden tatmak için hepinizi standımıza bekliyoruz bu gün tanıtım günlerini düzenleyen emeği geçen ADEF’e, Sayın Valimize, Sayın İl Belediye Başkanımıza, İlçe Belediye Başkanlarına, Sivil Toplum örgütleri ne’de ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. dedi.

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol’un konuşmasının ardından GÜMYAD Başkanı Sadiye Çelik tarafından Plaket takdim edildi

GÜMYAD Başkanı Sadiye Çelik Zehra Başkanımın ayaklarına sağlık gururla söylüyorum,  Amasya bölgesindeki tek kadın belediye başkanımız Gümüşhacıköy Belediye Başkanımız kendilerine teşekkür ediyorum dedi.   

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir