Gümüşhacıköy Köy Yolları BSK’ya Dönüşüyor

Amasya İl Özel İdaresi 2019 yılı BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) asfalt yol yapımı hizmetleri ile köy yollarımızda güvenlik ve konforu en üst seviyeye çıkarmaya yönelik projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekteri Ahmet Faruk Aykutlu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Genel Sekreter Aykutlu;  Amasya İl Özel İdaresine bağlı Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında; mevcut yol ağının süratle iyileştirilmesini sağlanarak hizmet alanı içerisinde yer alan köy yollarının standardının artırılması ve vatandaşlarımızın daha güvenli ve rahat yollarda seyahat edebilmeleri adına yürütmüş olduğu çalışmaları kapsamında; Gümüşhacıköy İlçesine bağlı Ovabaşı-Çitlibağlıca-Eymir-Köseler-Akpınar-Güllüce-Keçiköy grup köy yolunda yaklaşık 16 km BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) asfalt yol çalışmasının 8 km’lik kısmı olan Ovabaşı-Keçiköy arası tamamlanmış olup, kalan diğer kısımlar ise en kısa sürede tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) asfalt yol yapımı tamamlandığında, Bölge olarak önemli bir yol ağını oluşturan Ovabaşı-Çitlibağlıca-Eymir-Köseler-Akpınar-Güllüce-Keçiköy grup köy yolları Gümüşhacıköy İlçesine bağlanarak kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımızın şehirlere ulaşımları daha kolay ve güvenli bir hale gelecektir. Tarımsal faaliyetlerle geçimini sağlayan vatandaşlarımızın mahsullerini zamanında pazarlara ulaştırması ve güvenli bir şekilde ulaşım yapması sağlanmış olacaktır.

İl Özel İdaresinin tamamen kendi iş gücü ve ekipmanları kullanarak gerçekleştirilen BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) asfalt yollarımız; kalite açısından istenilen hedeflere ulaşırken aynı zamanda sağlam ve dayanıklılığı ile uzun yıllar köy yollarımıza hizmet etmiş olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir