Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokul Eğitime Başladı

Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılına 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başladı.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına başladığını ifade eden MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Kemal ÖZTÜRK Yüksek okulumuzda 3 bölüm açık olup bunlar;

-Finas Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü,

– Yönetim ve Organizasyon Bölümü

– Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü’dür.

Yüksek okulumuzda ayrıca 5 Program açık olup bunlar ise;

Maliye Programı, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Yerel yönetimler Programı, İşletme Programı, Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı

MYO’ya yeni kayıt yaptıran tüm öğrencilere “hoş geldiniz” diyen Öztürk, “Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulu Amasya Üniversitesi’ne bağlı olarak 2010 yılında kuruldu, 2011- 2012 eğitim yılında eğitime başlayan okulumuz kurulduğu tarihten itibaren büyümeye ve Gümüşhacıköy’e katkı sağlamaya hızla devam ediyor.

 Okulumuz ve Gümüşhacıköy adına çok mutluyuz. Her geçen gün okulumuz ve Gümüşhacıköy gelişmekte. Önümüzdeki yıllarda yeni bölümlerde açarak öğrenci sayımızı arttıracağız ve potansiyelimizi yükselteceğiz” dedi.

Bu yıl kayıt yaptıran 109 yeni öğrenci ile birlikte 2019-2020 yılında toplamda 545 öğrenci sayısı ile eğitime başladıklarını ifade eden Dr. Öğretim Üyesi Kemal Öztürk, Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO’nun mevcut 20 öğretim elemanı ile 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başladığını belirterek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Öztürk Ayrıca Dijital Bankacılık ve internet finansçılığı program açma teklifini görüşülmek üzere üniversitemiz senatosuna sunduk. Senatodan onay alınırsa görüşülmek üzere Yüksek Öğrenim Kurumuna sunularak yeni bir bölüm açılması çalışmasına başlandığını söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir