Engelliler için 30 milyon kapak topladılar

Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde yaşayan Nazlı Damlar ile 2 kardeşinin hayata geçirdiği “Abla Kardeş Mavi Kapak” kampanyası kapsamında 30 milyon mavi kapak topladılar.

Yaklaşık 5 ay önce bir sabah yaşadığı geçici fiziksel rahatsızlık nedeniyle hareket edemeyen 13 yaşındaki Nazlı Damlar bu durumdan etkilenerek engelli vatandaşlara yardımcı olabilmek için mavi kapak toplama kampanyası başlattı.

Damlar kardeşler 5 ayda 30 milyon mavi kapak. 142 adet tekerlekli sandalye topladı. Topladıkları tekerlekli sandalyelerin 68 tanesi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar.

Nazlı Damlar, gazetemiz muhabirine 5 ay önce başlamış olduğumuz “Abla Kardeş Mavi Kapak” Projemizde 30 milyon adet mavi kapak topladıklarını söyledi.

Türkiye’nin 4 bir yanından başlattıkları kampanyaya veren hayırsever vatandaşların mavi kapak gönderdiğini belirten Damlar, “Bizde bu kapakları tekerlekli sandalyeye dönüştürdük. Şuana kadar 142 adet tekerlekli sandalye topladık. Bunların 68 tanesini ihtiyaç sahibi bireylere ulaştırdık. Bu sandalyelerimiz ülkemizin dört bir yanına gitti. Balıkesir, Mardin, Muş, İstanbul, Ankara, Eskişehir’deki ihtiyaç sahiplerine yolladık. Yine topladığımız mavi kapakları tekerlekli sandalyeye çevirerek ihtiyaç sahiplerine yollamaya devam edeceğiz”.

Damlar, “Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Onları kendimizden asla dışlamayalım bu gün ne olduğumuz yarın ne olacağımız asla belli olmaz” şeklinde konuştu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir