Engelliler Amasya Şeker’de Ağırlandı

SAATCI “Engelli İnsanlara Saygı, İnsanlığa Saygıdır” 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Türkiye’nin dört bir yanında farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlikler gerçekleşti. Bu kapsamda Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. engelliler için yemek düzenledi.

Şeker Fabrikasında düzenlenen etkinliğe Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, Suluova Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, Türkiye Sakatlar Derneği Suluova Şubesi Başkanı Mehmet Semiz, İlçe Protokolü ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, ilçede yaşayan çok sayıda engelli vatandaş ve yakınları katıldı. Etkinlikte yapılan konuşmalarda herkesin bir engelli adayı olduğuna dikkat çekilerek duyarlılığın önemi belirtildi.

Etkinlikte konuşan Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, Bu anlamlı günde sizleri fabrikamızda ağırlamaktan çok mutluyuz dedi.

Herkesin bir engelli adayı olduğuna dikkat çeken Başkan Saatcı, “Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü daha iyi şartlarda en kısa zamanda şifalar bulmanız dileğiyle bu gününüzü kutluyor,“Tüm engelli kardeşlerime ve vefakar ailelerine sağlıklı, mutlu bir ömür diliyorum” dedi.

Yemeğe katılanlarla tek, tek ilgilenip masaları dolaşan Saatcı, engelliler ve aileleri ile sohbet edip bol, bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir