En ‘Tatlı’ Ramazan Mesaisi

İlçemizde, Ramazan ayının başlamasıyla yoğun bir çalışma temposuna giren tatlıcılar vatandaşların taleplerini karşılamaya çalışıyor.

Müşterilerini memnun etmek için sahurdan iftar vaktine kadar yoğun bir mesaiye giren ustalar, çeşit çeşit tatlılar üreterek vatandaşların beğenisine sunuyor.

Özellikle ramazan ayında baklava başta olmak üzere çeşitli tatlılara ilgi üretimi arttırdı.

Baklava ustası Osman Erken, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, ramazanın başlamasıyla tatlıya aşırı talep olduğunu belirterek, “Her yıl olduğu gibi bu ayda tatlı tüketimi fazla oluyor. Biz de ona güre hazırlıklarımızı tamamlayarak üretime başladık. İlk günde 15 çeşit cevizli, fıstıklı kadayıf, baklava çeşitleri başta olmak üzere çeşitli tatlılar yapmaya başladık. İnşallah bol, bereketli bir ay geçireceğiz.” dedi.

Ramazan ayı dolayısıyla hem oruç hem de tatlı mesaisinin zor olduğunu vurgulayan Erken, “Mesaimizde en fazla ramazan ayında zorlanıyoruz. Tatlı yaparken, susuzluk hissimiz artıyor. Yaptığımız tatlıları fırında pişirme ve şerbetleme işleminde sıcaklık karşısında zorlanıyoruz. Ama her şeye rağmen zorlu ve yoğun mesaimizi sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 40 yıldır üretim yaptıklarını belirten Erken, Ürettikleri tatlıların çok beğenildiğini bayram için vatandaşların günler öncesinden sipariş verdiklerini söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir