Döner Sermaye Mağduriyeti Giderilsin

Türk Sağlık Sen Gümüşhacıköy İlçe Temsilciliği tarafından Gümüşhacıköy Devlet Hastanesinde sağlık çalışanlarının döner sermayedeki adaletsizliğin giderilmesi için dilekçe kampanyası düzenledi.

Türk Sağlık Sen Gümüşhacıköy İlçe Temsilciliğinin 70 üyesi bulunuyor.

Türk Sağlık Sen Gümüşhacıköy İlçe Temsilcisi Cevdet Şengül, İşyeri Temsilcisi Lütfi Can Ergün tarafından Gümüşhacıköy Devlet Hastanesindeki açılan standa sağlık çalışanlarını bilgilendirerek imza kampanyasına destek olmalarını istedi.

Gümüşhacıköy Temsilcisi Cevdet Şengül yaptığı açıklamada; Sağlık kurum ve kuruluşlarında iş yoğunluğu sürekli artıyor ama çalıştıkça daha çok kazanılacak denilen döner sermaye sürekli düşüyor.        

Toplu sözleşmede iyileştirmeye yönelik herhangi bir düzenleme yapılmaması, Kurumların finansman sorunlarını çözmek için döner sermayeyi kullanılması ve gelirlerimiz düştü döner dağıtamıyoruz gibi idarelerin bahaneleri ile sağlık çalışanlarının alın teri olan performansa dayalı döner sermayeler adeta sıfırlandı.

Hakkımız olan döner sermayeye kavuşmak, Döner sermaye oranlarının arttırılması ve döner sermayelerin yükseltilmesi için dilekçe kampanyamızı başlattık. Toplanan yüz binlerce imzayı Sağlık Bakanlığı’na geniş katılımlı bir basın açıklamasıyla ve YÖK’e (Üniversite Hastaneleri için) teslim edeceğiz. Çalışanın haklı talebinin Türkiye kamuoyuna taşıyacağız.

Kampanyamıza bir imza ile sizde katılın. Bu kutlu mücadeleye destek verin.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir