Devlet Hastanesi’nde Hasta Hakları Günü

26 Ekim “Hasta Hakları Günü”, Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birimi tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Sadece özel günlerde değil mümkün oldukça hasta ziyaretlerinin sıklığına önem veren ve ziyaretleri gerçekleştiren hastane yönetimi hasta hakları birimi ile organize ettiği bu özel günde Hasta ve yakınlarına çiçek dağıtarak ikramlarda bulundu.

Hastane Başhekimi Dahiliye Uzmanı Dr. Mümin Sarıkulak ve Hastane yönetimi ve hasta hakları biriminde görevlilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen bilgilendirmede, haklarının yanı sıra hastaların sorumluluklarından da bahsedilerek bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Servislerde yatan hastalara ziyaretlerin de gerçekleştirildiği etkinlikte, hastalarla yapılan görüşmelerde Hastane Halkla İlişkiler ve Hasta Hakları Birimi’nin amacının sorunların yerinde çözümlenmesi olduğu belirtildi. Hastaların herhangi bir sorunla karşılaştıklarında birime başvuruda bulunabilecekleri ifade edilirken, hastalar ve hasta yakınlarının da hastane kurallarına uymalarının gerektiği belirtildi. Görüşülen hastalar ziyaretten ve bilgilendirmeden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir