Cumhuriyetimizin 97. yılı kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde düzenlenen törenle kutlandı.

Kutlama Programı İlçemiz Kaymakamı Yunus Emre Fırat’ın Cumhuriyet Meydanında tebrikleri kabul etmesi ile başladı.

Tebrikleri tek tek kabul eden Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız, katılımcıların Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Cumhuriyet Meydanında Cumhuriyetimizin 97. Yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları koronavirüs salgını dolayısıyla sosyal mesafe kurallarına göre ve sınırlı sayıda katılım ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende Kaymakamımız Fırat Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını yaptı.

Fırat Konuşmasında; Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet; tüm imkansızlıklara rağmen birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın ispatıdır. Cumhuriyet’in sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde, Ülkemiz her alanda önemli atılımlar gerçekleştirerek, dünyada saygın bir devlet konumuna gelmiştir. Cumhuriyeti ayakta tutan yegâne kuvvet, milletin kendisidir. Milletimiz, Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesi, devletimizin temelini oluşturmaktadır.”

Üzerinde bulunduğumuz coğrafya tarihin her döneminde politik, stratejik ve ekonomik bir cazibe merkezi olmuştur. Bu nedenle zorlu bir coğrafyada yaşadığımızın bilincinde olmalıyız. Yaşadığımız bu zorlu coğrafyada var olabilmenin, büyümenin, güçlü ve mutlu olabilmenin temel koşulu birlik

 ve beraberlik bilincine sahip olmaktır. Aziz milletimiz gücünü ve bekasını sağlayan enerjisini birlik, beraberlik ve kardeşliğinden almaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 97ncı yılını bir kez daha kutluyor, Cumhuriyetimizi bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve canlarını bu uğurda feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, hepinize saygılarımı sunuyorum şeklinde konuştu.

Program Cumhuriyetimizin 97. Yılı adına düzenlenen yarışma ve etkinliklerin ödül töreni ile son buldu.

Kutlamalara Kaymakamımız Yunus Emre Fırat, Belediye Başkanı Zehra Özyol, siyasi parti temsilcileri ve protokol üyelerimiz katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir