CHP’li Kadınlar Çöp Topladı!

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları başkanlığı,  Artıkabat Mahallesi İstanbul Karayolu üzerinde yol boyu çöp toplayıp, vatandaşları çevreye duyarlı olmaya davet ettiler.

CHP Gümüşhacıköy Kadın Kolları Başkanı Sevgi Laçin, “Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak için biraz farkındalığa, biraz duyarlılığa ihtiyaç var. Doğayı kirletmemek çok da zor değil, çöp atmamayı alışkanlık haline getirmek bile yeterli” dedi.

Kadın Kolları üyeleriyle birlikte İstanbul Karayolu üzerinde gözlerine çarpan maske, plastik, metal atıklarının toplamaya çalıştıklarını ifade eden CHP Gümüşhacıköy Kadın Kolları Başkanı Sevgi Laçin; yaşadığımız bu pandemi döneminde maskelerin önemini belirtmek için sokaklara, caddelere, karayolu kenarına atılan maskeler toplum sağlığına zarar verdiği için sağa sola atılmasını istemiyoruz, Pandemi nedeniyle hijyen kurallarına uymak kadar temiz çevre de çok önemli hale geldi. Belediye ekiplerimiz bu konuda üzerine düşeni yapıyor. Ancak bireylerin de hijyen kurallarına uydukları gibi, temiz bir çevre oluşumuna katkı vermeleri gerekiyor. Bizim her zaman dile getirdiğimiz gibi ‘temiz bir çevre için haydi hep beraber temizleyelim, CHP Örgütü olarak böyle bir etkinlik düzenledik, halkımız duyarlı olmaya çağıyoruz dedi.

Vatandaşlardan çevreye duyarlı olmalarını beklediklerini ifade eden İl Kadın Kolları Başkanı Zeynep Ateş ” CHP Gümüşhacıköy Kadın Kolları başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, Karayolu üzerinde gözümüze çarpan plastik, metal atıklarının hepsini toplamaya çalışıyoruz. Yakınımızdaki ve çevremizdeki insanları bilinçlendirmeye özen gösteriyoruz. Bu konularda daha duyarlı olmalarını istiyoruz, Çevremiz temiz kalsın yol kenarlarına maske ve çöplerini atmayalım doğamıza sahip çıkalım dedi.

CHP Gümüşhacıköy Kadın Kolları Başkanı Sevgi Laçin, yaptıkları çevre temizliği etkinliğine katılan İl Başkanı Turgay Sevindi, İl Kadın Kolları Başkanı Zeynep Ateş, Merkez İlçe Başkanı Arif Ferahoğlu, Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal,  Gençlik Kolları başkanı Ali Kemal Söylemez, İl Genel Meclisi Üyesi Cemal Beyaz, CHP Kadın Kolları ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir