CHP Seçim İrtibat Bürosunu Açtı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhacıköy İlçe Başkanlığı Hacıyahya Mahallesi Kemalpaşa Caddesinde seçim irtibat bürosunu açtı.

CHP İlçe Başkanı Hasan Topal; Seçim Bürosu açılışına katılanlara teşekkür ederek

Belediye Başkan Adayını, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyelerini tanıttı.

Topal burada yaptığı konuşmada; Değerli arkadaşlar 31 Martta Gümüşhacıköy’de Cumhuriyet Halk Partisinin Bayrağını yeniden Belediyeye dikmek için var gücümüzle çalışıyoruz, Mustafa Kemal Atatürk’ün güzel bir sözüyle konuşmama son vermek istiyorum, birlik ve beraberlik ölümden başka her şeyi yener, bizim bir tek şeye ihtiyacımız var birliğe beraberliğe diyorum hepinize saygılar sunuyorum dedi.

Karagaöz; Gümüşhacıköy Türkiye’nin İzmir’i

CHP İl Başkanı Reşat Karagöz yaptığı konuşmada; Çok Değerli Gümüşhacıköylü hemşehrilerimiz bu gün Gümüşhacıköy’ümüzde ilçe seçim Koordinasyon merkezimizi açmak için sizlerle bir aradayız, Partimizin en önemli kademelerinde bizleri temsil eden CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi bizleri burada yalnız bırakmadığı ve destek olduğu için çok teşekkür ediyorum. 5 yıl önce bizler Gümüşhacıköy’ü 2 dönem öncesinde yitirdiğimiz belediyeyi sizlerin desteği ile tekrar partimize kazandırdık başkanımıza ve o dönemde görev almış meclis üyelerimize yapmış oldukları çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Her Gümüşhacıköy’ü konuşmamada yeniliyorum burada yeniden yenilemek istiyorum Gümüşhacıköy Türkiye’nin İzmir’i diyorum iyi ki varsınız, Martın sonu bahar diyorum dedi.

Sosyal demokrat belediyeciliği, sosyal belediyeciliği Gümüşhacıköy’de hemşehrilerine sunduğunu belirten CHP Belediye Başkan Adayı Zehra Özyol; Yine yeniden var gücümüzle 5 yıl daha aynı güçle daha da gücümüz artarak sizlerin desteği ile hizmetlerimize devam edeceğiz. Gücümüzü halkımızdan alıyoruz,  kadınlarımızın 8 Mart emekçi kadınlar gününü kutluyorum,  her zaman diyoruz kadınsız devrim olmaz, kadınların gücünü de gösterecek Gümüşhacıköylü hemşehrilerim beylerde centilmenliğini gösterecek diyorum hep birlikte tekrar 5 yıl daha ekibimizle birlikte Gümüşhacıköy’e hizmetleri sunacağız dedi.  

Seçim Bürosunun açılışına katılanlara teşekkür eden CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer kısa bir konuşma yaparak; Gümüşhacıköy’de 5 yıl daha sosyal belediyecilik anlayışıyla yöneteceğimizi umut ediyor, Martın sonu Zehra Başkanla bahar olsun diyor, hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum dedi.

Sandıklara sahip çıkılması gerektiğini belirten Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı yaptığı konuşmada; İnanıyorum ki hepinizin desteği ile Gümüşhacıköy ve Merzifon Belediyesini tekrar alacağız, Hamamözü İlçesini alacak iddialı bir durumdayız, bu konuda birlik ve beraberliğimizi bozmayacağız, amasız bir birimize sahip çıkarak 31 Marta kadar çalışalım herkese şimdiden vermiş olduğu destek için teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum dedi.

Herkese ayrım yapmaksızın bütün vatandaşlara hizmet eden belediye başarılı belediyedir diye sözlerine başlayan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi; Belediye başkanları hizmet için vardır, elbette siyasi bir partinin mensubudur, elbette siyaset olmadan belediye başkanlığı olmaz, ancak siyasi partiler siyaset partizanlık için değil hizmet içindir, hizmet yapma yeridir. Herkese ayrım yapmaksızın bütün vatandaşlara hizmet eden belediye başarılı belediyedir.

Bizim sosyal belediyecilik anlayışımız sosyal demokrat belediyecilik anlayışımız budur.

Ülke 31 Mart seçimine doğru gidiyor, ülkeyi yönetenler diyor ki Türkiye’nin beka seçimi sevgili Gümüşhacıköylüler, Gümüşhacıköy’de 5 yıl başarılı bir şekilde Belediye başkanlığını yönetmiş bir arkadaşımız var, şimdi bir kez daha aday inşallah sizlerin oylarıyla desteğiyle sadece Cumhuriyet Halk Partililerin değil, diğer partilere mensup vatandaşların desteği ile çünkü yerel seçimlerde hizmet ödüllendirilir. Vatandaş genel seçimde partisini bir kenara bırakır bu başkan başarılıdır der ve yerel seçimde oyumu bu başkana veriyorum der, İnanıyorum bura da böyle olacaktır. Ancak bu seçime giderken ülkeyi yönetenler bir şey diyor Türkiye’nin beka seçimi, ben şimdi sizlere soruyorum Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yıllarını hepimiz biliyoruz, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da Samsuna çıkışını biliyoruz,

Sonra geliyor Amasya’da bütün dünyaya milletin bütünlüğünü vatanın bütünlüğünü milletin istiklalini haykırdığı Amasya genelgesini yayınladığını biliyoruz. Atatürk devrimlerinin ışığında bu topraklarda özgür bir şekilde sonsuza kadar yaşayacağımızı biliyoruz, güven içerisinde huzur içerisinde, Türkiye o yılları yaşadı, Cumhuriyetin kuruluş yıllarını, kurtuluş savaşını 2. dünya savaşı yıllarını yaşadı, soğuk savaş dönemini yaşadı, Kıbrıs barış harekâtını yaşadı, Bütün dünya Amerika, Almanya Türkiye’ye ambargo uyguladı hatırlayın o günleri barış harekatı Bülent Ecevit Başbakanımızdı rahmetle şükranla anıyorum kendisini Türkiye’ye ambargo uygulandı, ihtilaller, darbeler, ekonomik krizler bunların hiç birisinde ülkeyi yönetenler Türkiye’nin bekası meselesi diye bir şey söylemediler seçime giderken, kimse söylemedi, şimdi yerel bir seçime gidiyoruz Türkiye’nin beka meselesi, Türkiye’nin bekası söz konusu olursa hepimiz bir aradayız. Parti ayrımı yapmaksızın.  Niye onu söylüyorlar biliyor musunuz,  Çünkü ekonomide işler iyi değil, geçim sıkıntısı var, hayat pahalılığı var, işsizlik var, maaşlar yetmiyor, ücretler yetmiyor, insanlar iş bulamıyor, tarım çökmüş durumda Gümüşhacıköylüler olarak bunları sizler çok iyi biliyorsunuz, ekonomik bütçenizi gayet iyi biliyorsunuz, Türkiye’nin beka meselesi denecek ki siz geçim sıkıntısını unutacaksınız, a bu iktidar partisine Ülkeyi yönetenlere oy veriyim diyeceksiniz, hayır ben inanıyorum Gümüşhacıköylüler, Gümüşhacıköy’de başarılı hizmetler yapan başkanlarını ödüllendirecekler bir kez daha devam diyecekler. Martın sonu bahar diyoruz, başkanımıza hayırlı olsun diyorum dedi.

Konuşmaların artından Seçim İrtibat Bürosunun açılışı gerçekleşti.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir