CHP İstanbul Seçimleri İçin Otobüs Kaldırdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhacıköy İlçe Başkanlığı, 23 Haziran Pazar günü yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için Gümüşhacıköy’de bulunan seçmenlerin İstanbul’a gidip oy kullanması için otobüs kaldırdı.

Belediye önünde düzenlenen uğurlama töreni öncesi basın açıklaması yapan CHP İlçe Başkanı Hasan Topal“ Bugün hak, hukuk, adalet için bir kez daha yola çıkıyoruz. İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun hakkının bir kez daha teslim edilmesi için yaptığımız bu çalışma bir hakkın tesliminden daha da ötesinde Türkiye demokrasisine önemli bir not düşülmesi amaçlıdır” dedi.

31 Mart seçimlerinin ardından İmamoğlu’nun mazbatasının haksız bir şekilde YSK tarafından geri alındığını öne süren Topal, “seçimlerin iptal edilmesinin ardından Amasya Milletvekilimiz Mustafa Tuncer, il örgütümüz ve ilçe örgütlerimiz İstanbul’a giderek çalışmalara katılarak Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasına maddi ve manevi destek verilmiştir. Bugün de İstanbul’da seçmen olup Gümüşhacıköy’de tatilde bulunan hemşerilerimizi oy kullanmaları için İstanbul’a götürüyoruz. 23 Haziran seçimleri için Gümüşhacıköy’den İstanbul’a gidecek seçmenler için destek olan herkese teşekkür eden Topal, “4 otobüs İstanbul’a gidiyoruz. 23 Haziran’ı bir demokrasi şöleni havasında geçeceğine inanıyoruz.

Tüm yolcularımıza hayırlı yolculuklar diliyorum. Her şey çok güzel olacak” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir