CHP 96. Yıl Dönümünü Kutladı

CHP Gümüşhacıköy İlçe Başkanlığı Cumhuriyet Halk Partisinin 96.Yıl kuruluş yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk Anıtına Çelenk sundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Hasan Topal; günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Topal konuşmasında; Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Kuruluş Yıldönümünü, bu yıl da büyük bir gururla kutluyoruz.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “iki büyük eserimden biridir” dediği Cumhuriyet Halk Partisi; Kuvayı Milliye, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamıdır.

Milletimizin emperyalizme karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nda, savaş meydanlarında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin yılmaz savunucusudur. Ulusumuzun çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefine ulaşma yolundaki örgütlü hareketidir.

Bu arka plan, bizlere bir taraftan bu şanlı tarihin mirasçısı olma onurunu verirken bir taraftan da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine sahip çıkma sorumluluğu vermektedir. Bu temel değerler, ülkemizin çimentosudur; Cumhuriyet Halk Partisi’nin harcı da işte bu değerlerle karılmıştır: Emperyalizme direnme gücü, özgürlük aşkı, ülkemizi bir ve beraber tutma kararlılığı, çağdaş uygarlığı yakalama arzusudur.

Cumhuriyet Halk Partisi, sadece Cumhuriyeti kuran parti olarak kalmamış, her dönemde, aynı kökten beslenen yeni dalları ve filizleriyle ülke siyasetine yön vermiştir. Türk siyasal hayatını şekillendiren diğer iki büyük devrimin, çok partili hayata geçişin ve ülkemizin sosyal demokrasiyle tanışmasının altında da Cumhuriyet Halk Partisi’nin imzası vardır.

Ülkemizin sigortası olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül verenler, Kurtuluş Savaşı’na uzanan köklerinden gelen mirası özümseyerek, Atatürk ilkelerinin simgesi olan altı okun ışığında, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için yılmadan çalışmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum.

Konuşmanın ardından tören sona erdi.

Programa  Cumhuriyet Halk Partisi Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal,  Belediye Başkan Vekili Fahrettin Toktay,  Yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir