ÇAM; Pazar Esnafı Olarak Önlemimizi Aldık

Gümüşhacıköy Bakkallar, Bayileri Manavlar Esnaf Odası tarafından pazarcı esnafına maske ve eldiven dağıtıldı

Cuma günleri kurulan pazarda esnaflara, korona virüse önlem amaçlı maske ve eldiven dağıtıldı. Ayrıca vatandaşların meyve ve sebzelere eldivensiz dokunulmaması konusunda uyarıldı. Tüm Dünya’yı etkisi altına alan ve son olarak Türkiye’de de görülen korona virüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı ‘korona virüs tedbirleri’ genelgesinin yanı sıra vatandaşlar da önlemlerini arttırdı.

Gümüşhacıköy Bakkallar, Bayileri Manavlar Esnaf Odası semt pazarında çalışma başlattı. Cuma günleri kurulan Pazarda pazarcı esnaflarına maske ve eldiven dağıtıldı. Ekipler, esnaflara dağıttıkları maskelerin ve eldivenlerin takılmasının halk sağlığı açısından zorunlu olduğunu belirtti.

Maske ve eldivenlerini takarak müşterilerine hizmet veren pazarcı esnafı, hijyenik olarak çalışmak için kurallara uyduklarını söyleyerek “Biz, pazarcı esnafı olarak oda başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Gümüşhacıköy Bakkallar, Bayileri Manavlar Esnaf Odası Başkanı Alican Cam pazarcı esnafımıza Dağıttığımız maske ve eldivenleri acil bir durum söz konusu olmadıkça çıkarmamalarını ve vatandaşlarla yakın temasta bulunmamaları konusunda da bilgilendirdik, esnafımıza ve vatandaşımıza hijyen konusunda çok duyarlı olmalarını söyledik. Temennimiz bu salgının kısa süre içinde atlatılmasıdır” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir