Beden Köyü 15. Yayla Şenliği Yapıldı

Gümüşhacıköy Beden Köyü Geliştirme, Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği ve Beden Köyü Muhtarlığının Geleneksel olarak Her Yıl düzenlemiş olduğu 15. Yayla şenliği 30 Haziran 2019  Pazar Günü Saat 10.00’da Çangallı mevkiinde yapıldı. Yayla Şenliğine katılan piknikçiler sabah demledikleri semaver çayları ve yöreye özgü keşkek, sac üstü, çörek, dolmaları ile kahvaltılarını yaparken öğleye doğruda mangallarını ateşlediler tertemiz çam ormanlarının arasında derneğin organizesindeki bir birinden değerli sanatçılar eşliğinde eğlence günün stresini halaylar, oyunlar ile attılar.

Saygı duruşu müteakiben açılış Konuşmasını Beden Köyü Muhtarı Dursun Erdoğan yaptı. Erdoğan  davetlilere köyümüzde yapılan şenliğimize hoş geldiniz sefa geldiniz bizleri katılımınızla onurlandırdınız için sizlere teşekkür ederim dedi.

Beden Köyü Güzelleştirme, Geliştirme ve Tanıtma Derneği Başkanı Aydın Çakan Her Yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz şenliğimizde bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ederim dedi.

Şenlikte konuşma yapan Belediye Başkanı Zehra Özyol, CHP 24. Dönem  Amasya Milletvekili Ramis Topal; Bizleri sizlerle bir araya getiren ve Bu organizeyi düzenleyen Köy Muhtarlığına ve Dernek yönetimine teşekkür ederim dedi.

Yörsel  Sanatçıların sahne aldığı şenlikte Fadime Dalkılıç, Nergiz Ay, söylediği şarkı ve Türkülerle katılımcılara hoşça vakit geçirttiler.

Etkinliğe katkı ve destek verenlere plaket takdim edildi

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir