Bahar Geldi, Fidan Satışları Başladı

İlkbaharda havaların ısınmasıyla birlikte fidan satışları da başladı. Vatandaşların meyve fidanlarına rağbet göstermesi fidan satanların yüzlerini güldürdü.

Yeşile ve doğaya önem veren vatandaşların aldıkları fidanları bahçelerine dikmeye başladı. Havaların ısınmasıyla birlikte fidan satışlarının arttığını belirten fidan satıcısı   Güngör Alıcı, “Vatandaşlarımız çeşitli meyve fidanlarından birkaç tane alarak bahçesine dikerken, bazıları da fazla alarak meyve bahçesi oluşturuyor dedi.

Babadan oğula yılardır kardeşleri ve Ailesi ile bu işi yaptıklarını söyleyen Güngör Alıcı; Fidan alacaklar için çeşit ve renk seçeneklerimiz çok Gümüşhacıköy Zübeyde Hanım bulvarında ve Bademli Köyümüzde bulunan işyerlerimizde vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz.

İşyerlerinde Rengarenk gül çeşitleri, Dış ve İç mekan süs bitkisi, Çalı ve Ağaçsı formlu her çeşidi, Bahçe çiçekleri, sebze fidesi, Meyve fidan çeşitlerinin bulunduğunu belirten Alıcı, Özellikle Ceviz, Kayısı, Elma, Kiraz, Badem, Kızılcık ve Armut’dan oluşan fidanlar büyük bir ilgi görüyor, Satışlarımızdan memnunuz ’diye ifade etti.

Dikimlere 15 gün önce başlandığını, iklim şartlarının uygun olduğu sürece 15 Hazirana kadar dikimlerin yapılabileceğini söyleyen Güngör Alıcı; Çiçeği, yaprağı, meyvesi, gövdesinin şekli, rengi, formu, dokusu, kokusu ve benzer özellikleri ile görsel ve duygusal algı uyandıran bitkilere süs bitkileri denir.

Süs bitkileri, doğamızın ve insanlığın vazgeçilmezleri arasında çok önemli bir yere sahip. İnsanoğlunun var olduğu günden beri ilgi odağı olmuş ve olmaya da devam edecek. dedi.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir