ARABACI’ya Öğrencilerden Yerel Yönetim Soruları

İlçemiz Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı’yı ziyaret eden Işık İlkokulundan  40 kişilik öğrenci grubu ilk olarak Kaymakamlık makamında Kaymakam Arabacı’yı çiçek takdim ettiler.

Öğrencilerin “Merkezi ve Yerel Yönetimler” konusundaki sorularını yanıtlayan Kaymakam  Arabacı, ” Gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik çok önemli projeleri uygulamaktayız. Gümüşhacıköy’de eğitime ve öğrencilere büyük önem veriyoruz. Daha iyi şartlarda eğitim almanız için Kaymakamlık olarak üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Sizler de derslerinize iyi çalışacaksınız ve iyi makamlara gelerek insanlığa hizmet edeceksiniz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Onun için derslerinize iyi çalışın ve öğretmenlerinizi iyi dinleyin. Gelecekte sizler başarılı insanlar olup bizlerin yerlerine geçeceksiniz. Sizler büyüdüğünüzde içinizden birisi belki de bu koltukta oturup şu anda benim yaptığım görevi yapacaksınız.” dedi.
Öğrenciler Yerel Yönetimleri tanıyalım etkinliği kapmasında okulun 3. sınıfı öğrencileri

Okul Müdürü Sıttık Erdemir, ve sınıf öğretmenleri Mustafa Cumhur Tekeoğlu ile birlikte ziyaret ederek Kaymakam Arabacı’ya Kaymakam ne iş yapar? Görevleri nelerdir? ilçenin sorunları, yapılması gerekenler ve görevdeki zorluklarınız nelerdir?, iş ve işlemler, nasıl Kaymakam oldunuz?, bundan önce nerede çalıştınız?, hangi okuldan mezun oldunuz?, Yurtdışına kaç kere gittiniz?,  İlçemize en güzel yapmak istediğiniz hizmet hangisi?, işinizin en kolay yanı ne?, çalışmalarınızda kimlerden yardım alıyorsunuz?, ilçemizde zorlandığınız görev hangisi?,

Kaymakam olabilmek için ne kadar okudunuz?, Üniversitede hangi bölümü okudunuz? ve zorlandınız mı?, mesleğinizin en güzel yanı nedir?, şeklinde sorular sordu.  Kaymakam Arabacı öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek minik öğrencilerin sorularına içtenlikle yanıt verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir