ARABACI; Gümüşhacıköy’ü Unutmak Mümkün Değil

6.sınıf ilçe hizmetini ifa etmek üzere Denizli’nin Baklan ilçesine atanan Kaymakam Arabacı’ ya veda yemeği düzenlendi.

Kaymakam Arabacı bir konuşma yaparak Gümüşhacıköy’ü ve Gümüşhacıköy’lü hemşerilerini çok sevdiğini, mülki idare ve yerel idare birlikteliği ile ilçemize birçok hayırlı hizmetin kazandırıldığını belirterek, Gümüşhacıköy ilçesini unutmayacağını ifade ederek yemeğe katılanlara teşekkür etti.

Kaymakam Mehmet Deniz Arabacı yaptığı konuşmada, 2 sene boyunca ben burada sizinle uyum ve dengeli bir şekilde çalışmaya özen gösterdiğime inanıyorum. Büyük oranda da bu dengeyi kurmayı başardığıma inanıyorum. Elimden geldiğince her kesime dengeli ve adil bir şekilde davranmaya özen gösterdim, kul hakkı yemekten korktum, inşallah yememişizdir. Bilmeden yemişsek Allah affetsin. Kura çekerek geldiğim bir ilçeden tayın olarak gidiyorum. Bir yıl da Hamamözü ilçesine vekalet ettim, burada beraber çalıştığım insanlar var. Burada görev yaparken de şuan içerisinde bulunduğumuz öğretmenevi binasının genişletme çalışmasından tutun şuan inşaat halinde olan toplum sağlığı binası, spor yatırımları özleşmeleri imzalandı ihale aşamasında, biliyorsunuz içerisinde yüzme havuzu da var. Bunlarda da katkıda tuzumuzun olduğunu da bilmek güzel bir şey, meslekte genelde böyle olur bir katkınız olur, çabalarsınız fakat açılışını göremezsiniz. Kütüphanemiz çok güzeldi bizde elimizden geldiği kadar biraz daha güzelleştirmeye çalıştık. İçine engelli bölümü koyduk, haftanın 7 günü sabah 08.00- 24.00 açıktı. Pandemi öncesine kadara yakında tekrar eski haline dönecek. Kütüphaneye yeni bir müze projemiz vardı, bununla ilgili proje hazır inşallah bittiğini de görürsünüz, Hükümet konağında çalışmalarımız oldu benim yükümü hafifleten Kaymakamlık Yazı işleri Müdürümüz Kadir beye huzurlarınızda teşekkür ederim. YEDAŞ şefimiz burada battı çıktı yapıldıktan sonra elektrik aydınlatması yapılacak. Gümüş Spor yöneticileri ile birlikte sporcularımıza sahip çıktık. Karayollarının projesi kapsamında Hamamözü Gümüşhacıköy arasında genişletilme çalışması yapılacak, Gümüş ve Gümüşhacıköy arasına yürüyüş yolu yapılacak. Gümüşhacıköy’ü unutmak mümkün değil 2 kişi geldik, 3 kişi gidiyoruz. Gümüşhacıköy’de bir çocuğumuz oldu, Kaymakamlık görevinde iken askere gittim, askerliğimi yaptım. Yüksek lisansımı burada tamamladım, Gümüşhacıköy bizim için çok anıları olan bir ilçe oldu.

Bu yemeği düzenlemede emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür erdim. Emniyet Jandarma ve VEFA ekibine, Sağlık çalışanlarımıza Pandemi döneminde bizimle olan herkese teşekkür ediyorum. Bu ilçede tecrübeli kişilerle çalıştık, fakat Yazı İşleri Müdürü Kadir beyin benim yanımda ayrı bir yeri oldu burada hakkını helal etmesini istiyorum, hepiniz hakkınızı helal edin, benim hakkım var ise hepinize helal olsun dedi. 

Hamamözü Kaymakamı Özgür Kaya yemekte yaptığı konuşmada;

Bu gün abimizin Denizli Baklana tayınının çıkması nedeniyle düzenlenen veda yemeğinde bir arada bulunmaktayız.  Ben gelmeden önce Hamamözü ne’de vekaleten baktığı için Hamamözü İlçemizi benden daha iyi tanıyordu. Başımız sıkıştığında her zaman aradık sağ olsun. Bize hem bilgi alışverişinde, hem tecrübe paylaşımında bizi yalnız bırakmadı. Yeni görev yerinin kendisine ve eşi hanımefendiye hayırlı olmasını diliyorum. Denizlide de hizmetler edeceğinden şüphemiz yok bundan sonraki meslek hayatında başarılar diliyorum dedi.

Yemeğin ardından İlçemizdeki yapmış olduğu başarılı çalışmalarının anısına Gümüşhacıköy Şube başkanları adına Hamamözü Kaymakamı Özgür Kaya, Belediye Başkanı Zehra Özyol ve Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin hediyelerini takdim ederek yeni görev yerinde başarı dilediler.

Yemek duasını İlçemiz Müftüsü Adem Ayrancı’nın yaptığı İlçe Öğretmenevi Büyük salonda düzenlenen yemeğe Hamamözü Kaymakamı Özgür Kaya, Hanımefendi Arabacı, Belediye Başkanı Zehra Özyol, İlçe Jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak, Emniyet Müdür V. Sezgin Çelik,  Hastane Başhekimi Mümin Sarıkulak Ziraat Odası Başkanı Sadık Çolak, CHP İlçe Başkanı Hasan Topal, MHP İlçe Başkanı Tuğrul Çimir, Ziraat Bankası Şube Müdürü Özgür Önderoğlu, İşbankası Müdürü Gökçe Alparslan, Halk Bankası Müdürü Engin Atali, Kamu Kurum Kuruluş temsilcileri,  Şube başkanları ile davetliler katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir