84 Yaşındaki Anne İle 55 Yaşındaki Oğlu Koronavirüsü Yendi

İlçemizde yaşayan 84 yaşındaki Sultan ile 55 yaşındaki oğlu Yaşar Yeniçeri, yakalandıkları yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yendi ve taburcu edilerek evlerine gönderildi.

Almayan gelen oğlu için hoş geldin ne gelen misafirden Sultan ve oğlu Yaşar Yeniçeri’ye virüs bulaştı.

Rahatsızlanmaları üzerine sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Yaşar Yeniçeri ve annesi Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesinde 11 gün tedavi gördü.

Yapılan tedavinin ardından sağlığına kavuşan anne ve oğlu taburcu edildi.

Yeniçeri AA muhabirine yaptığı açıklamada; Almanya’dan yeni doğan torununu görmek için geldiğini ve bunundan dolayı hoş geldin ne gelen bir yakınlarından hastalığın annesine ve kendine bulaştığını söyledi.

Misafirliğe gelen yakınlarında birinde virüs olduğunu söyleyen Yeniçeri, ” Annem akşama doğru rahatsızlandı. 112’yi aradım hastaneye kaldırdılar. Yapılan testlerde Annemde ve bende koronavirüs testi pozitif çıktı. Annem 84 yaşında ve tansiyon, kalp ve şeker hastalığı var. Biraz sıkıntılar yaşadı. Zaman zaman yüksek ateş, yorgunluk, halsizlik ve nefes alma gibi sıkıntı yaşadı. Tansiyon, kalp ve şeker hastalığı olmasına rağmen Erken teşhis ve erken tedavi sonuç verdi ve hastalığı yenerek taburcu edildik.

Yeniçeri, ” Annemde ve bende virüs olunca ikimiz aynı odada kaldık, ona refakatçilik yaptım. Birlikte bu hastalığı yendik. İkimizin yeni test sonuçları negatif çıktı”

Sultan yeniçeri ise hastane çalışanlarına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir