7 Okula, “EBA Destek Noktası” kuruldu

İlçemizde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde uzaktan eğitime katılma imkanı olmayan öğrencilerin faydalanacağı 7 okula EBA Destek Noktası kuruldu.

Gümüşhacıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, “İlçemizde uzaktan eğitime giriş imkanı olmayan, ya da giriş yapmakta zorlanan öğrencilere yönelik olarak Bakanlığımızın talimatıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından “EBA Destek Noktaları” faaliyet alanları oluşturmaya başlatıldığını” söyledi.

EBA Destek Noktası sayesinde uzaktan eğitime erişim imkanı olmayan öğrencilerin eğitim faaliyetleriyle ilgili problemi büyük oranda çözeceklerini belirten Gültekin, “Bu kapsamda Şehit Sercan Koç Çok Programlı Anadolu Lisesi, Hasan Coci Anadolu Lisesi,

Mehmet Paşa Ortaokulu, Ülkü Ortaokulu, Şehit Ümit Çoban İlk ve Ortaokulu Gümüş Ortaokulu ve Kızılca ilk ve Ortaokulu’nda “EBA Destek Noktaları” oluşturarak öğrencilerimizin hizmetine sunduk”.

Gültekin, “İhtiyaç duyulması durumunda, alt yapısı devam eden Halk Eğitim Merkezi Bilgisayar Laboratuarı ve İlçe Halk Kütüphanesi ile de yapılacak olan protokol sonrasında da “EBA Destek Noktası” oluşturularak, öğrencilerimizin hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir