4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı

Gümüşhacıköy ilçesinde “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” açıldı.

Gümüşhacıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin projelerinin yer aldığı serginin açılışı okul bahçesinde yapıldı.

Açılış törenine, Kaymakam Mehmet Deniz Arabacı, Belediye Başkan vekili Evren Aksoy, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Samet Kargıoğlu, Siyasi Parti İlçe başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, daire amirleri, kurum müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Gültekin, yaptığı konuşmada, bilim fuarlarının öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağladığını söyledi.

Daha sonra Kaymakam Arabacı ve protokol üyeleri, öğrencilerin çalışmalarının sergilendiği stantları ziyaret ederek hazırlanan proje ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Mesleki Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 projesi kapsamında hazırlanan fuarda Kimya Öğretmeni Ebru Kapancı yürütücülüğünde, Fizik alanında 3, Dil ve Edebiyat alanında 3, Tarih alanında 2, Matematik alanında 3, Kimya alanında 2, Biyoloji alanında 1, Coğrafya alanında 2, Sosyoloji alanında 3, Sağlık Bilimleri alanında 1, Psikoloji alanında 1 proje olmak üzere toplam 21 proje sergilenmiş olup 42 öğrenci ve 16 danışman öğretmen görev yapmıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı nda başarılı çalışmalarından dolayı emeği geçen Okul Müdürü Adnan Yavuz’ a TÜBİTAK yürütücüsü Kimya Öğretmeni Ebru Kapancı’ ya, danışman öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir