23 Nisan Çelenk Sunma Töreni Yapıldı

İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. Yıl dönümü Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. Yıl dönümü münasebetiyle Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtında düzenlenen Tören Pandemi salgına karşı alınan tedbirler kapsamında asgari katılımla gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin’ in çelenk sunmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Milli Eğitim Müdürü Gültekin’ in günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Gültekin Konuşmasında; Milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” sözleri ile tüm dünyaya duyurmuş ve bu önemli günü çocuklara bayram olarak armağan etmiştir.

Sevgili Çocuklar;

Bu bayramın sizlere hediye edilmesi, aynı zamanda size görev ve sorumluluklar da yüklemiştir. Aziz ecdadımızın emanetlerini sahiplenmek, korumak, yüceltmek ve sizden sonraki nesillere daha mutlu,  müreffeh ve kalkınmış bir ülke olarak bırakmak, onu  “muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak”  azim ve kararlılığını göstereceğinizden asla şüphem yoktur. İnanıyorum ki, bunun için çok çalışıyorsunuz. Sizin başarılı çalışmalarınız, ülkemizin geleceğinde ve kalkınmasında en önemli etken olacaktır.

Sizler, gün gelecek ülkemizin sanatçıları, sporcuları, yöneticileri, iş adamları, bilim insanları, siyasetçileri vb. olacaksınız.

Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en gelişmiş ve müreffeh ülkesi oluncaya kadar var gücünüzle çalışmalısınız. Çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalı, kendinizi iyi yetiştirmeli, okuyan, araştıran, sorgulayan, dünyayı dönüştürecek fikirler üretebilen, başkalarına saygılı bireyler olarak yetişmelisiniz.

Bizler de her zaman, iyi bir şekilde yetişmeniz için sizlere gerekli desteğin, alt yapının sağlanması konusunda büyük çaba içerisinde olacağız.

Gönül isterdi ki bu alanı öğrencilerimizle doldurarak ulusal bayramımızı hep birlikte kutlasaydık. Ancak pandemi tedbirleri gereği kısıtlı sayıda katılımcı ile kutlayabiliyoruz. Amacımız hepimizin sağlığını korumak. Sıfır toleransla pandemiyle mücadele etmeliyiz. Bu günlerde evimizde, iş yerimizde, çarşıda, pazarda, ulaşımda, her zaman ve her yerde kendimizin denetçisi olalım. En etkili denetimin özdenetim olduğunu unutmayalım.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş  Savaşı’mızın tüm kahramanlarını, vatanımızın bekası için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Birinci Meclisimizin üyelerini rahmetle ve minnetle anıyoruz.

TBMM’nin açılışının 101. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı sevgiyle selamlıyor, gözlerinden öpüyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. Yıl adına düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Kaymakam Yunus Emre Fırat ve Belediye Başkanı Zehra Özyol tarafından verilerek program sona erdi.

Programa Kaymakam Yunus Emre Fırat, Belediye Başkanı Zehra Özyol,  Emniyet Müdür V. Sezgin Çelik, Jandarma Komutanı Aziz Bekteş Kaymak, Yazı İşleri Müdürü Kadir Karadaş, Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Siyasi Parti temsilcileri, il encümen üyeleri, İlkokul ve ortaokul müdürleri ve kısıtlı sayıda öğrenci katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir