15 Temmuz Şehidi Çoban Kabri Başında Anıldı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde darbeci askerler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Ümit Çoban, Gümüşhacıköy ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Gümüşhacıköy Kaymakamlığınca düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehit Çoban’ın Gümüşhacıköy Şehitliği’ndeki kabri ziyaret edildi, dua edildi.

Kaymakam Mehmet Deniz Arabacı, Belediye Başkanı Zehra Özyol, Jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak sehidin babasi Aslan, kardeşi uğur oğlu metehan ve diğer protokol üyeleri, şehidin mezarına karanfil bıraktı.
Arabacı, Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşaması için birçok kahramanın gözünü kırpmadan seve seve canını feda ettiğini vurgulayarak, şehidin ailesinin kendilerine emanet olduğunu söyledi.
Milletin hassasiyetinin 15 Temmuz 2016’da olduğu gibi devam ettiğini belirten Arabacı, “15 Temmuz gecesi milletimizi savunmak adına tahsis edilen silahları millete çeviren hainlere karşı, kendilerini siper eden Ümit Çoban ve diğer bütün şehitlerimiz, ilelebet gönüllerimizde ve hatırlarımızda olacaktır.” ifadesini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir