100. Yılı Dolayısıyla Dostluk Maçı Düzenlendi.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı dolayısıyla Dostluk Maçı düzenlendi.
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler devam ediyor.


Milli mücadele ateşinin yakıldığı 19 Mayıs 1919’un 100. Yıl dönümü Gümüşhacıköy’ de coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Kutlama kapsamında düzenlenen etkinlikler, sadece Gençlik Haftasında değil, yıl boyu devam ediyor.


31 Ağustos 2019 Cumartesi günü İlçemiz Gençlik ve Spor Salonunda, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu organizesinde Amasya/Gümüşhacıköy Hayat Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ve Samsun Kuzey Yıldızı Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı arasında 100. Yıl Dostluk maçı düzenlendi.


Düzenlenen dostluk maçına Kaymakam  Mehemt Deniz Arabacı, AK Parti Amasya  Milletvekili Hasan Çilez, Belediye Başkanı Zehra Özyol, Protokol üyeleri, okul/kurum müdürleri ve sporsever vatandaşlar katıldı.
Seremoni öncesinde Kaymakam Arabacı ve Belediye Başkanı Özyol spor kulübü kaptanlarına çiçek takdim ederek başarılar dilediler. Başlama hava atışını da Kaymakam Arabacı ve Belediye Başkanı Özyol gerçekleştirdi.
4 Periyotluk tekerlekli sandalye basketbol maçı 41-41 berabere biterek, Milli mücadele ateşinin yakıldığı 19 Mayıs 1919’un 100. Yıl dönümü dostluk mesajları ile sonuçlandı.


Kupa töreninde takım kaptanlarına kupaları Kaymakamımız Mehmet Deniz Arabacı, Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Belediye Başkanı Zehra Özyol tarafından verilirken madalyalar protokol üyelerince takıldı.


Kaymakam Arabacı; Başta T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Amasya Valiliği ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olmak üzere, Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Gümüşhacıköy Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, kamu kurum ve kuruluşlara, Amasya/Gümüşhacıköy Hayat Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile Samsun Kuzey Yıldızı Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı yöneticileri ve sporcularına ve sporsever halkımıza teşekkür etti. Ayrıca Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinliklerin devam edeceğini ifade etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir