10 Kez Kan Bağışladı Bronz Madalya Aldı

İlçemizde Kızılay’a 10 kez kan bağışında bulunan düzenli bağışçı Erdal İrtegül’e bronz madalya verildi.


Kızılay Orta Karadeniz Samsun Kan Merkezi Doktoru Oktay Yanık, yapmış olduğu kan bağışından dolayı Erdal İrtegül’e bronz madalya takdim ederek teşekkür etti.

Yanık, “Özellikle virüs salgını yaşadığımız şu günlerde Kızılay’a olan kan bağışının azalması acil hastaların kan ihtiyacının karşılanması bakımından olumsuz bir tablo oluşturuyor. Bu anlamda bugünlerde yapılacak kan bağışı çok önemli. Buna hassasiyet gösteren vatandaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Değişik kampanyalarla vatandaşlarımız Kızılay’ın Kan Bağış Merkezlerine müracaat ederek kan veriyorlar. Şu anda kan ihtiyacı olan hastalarımıza şifa oluyorlar” dedi.

Erdal İrtegül ise kan vermekten mutluluk duyduğunu belirterek hedefinin 35 kez kan vererek Altın madalya olduğunu söyledi.


Türk Kızılay’a iki veya daha fazla kan bağışı yapan vatandaşlar “Düzenli Bağışçı” statüsünü alıyor. Türk Kızılay’a gönüllü olarak düzenli kan bağışında bulunan bağışçılara anı olarak kalması için madalya. ödül de veriliyor. Türk Kızılay’ına Kan Bağışı Merkezi fark etmeksizin 10 kez bağış yapan bağışçıya Bronz Madalya, 25 kez bağış yapana Gümüş Madalya, 35 kez bağış yapana Altın Madalya, 45 kez bağış yapan bağışçıya da Plaket takdim ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir