10. Cüneyt Baba Kültür Etkinliği Yapıldı

Gümüşhacıköy İlçesinde yapılan 10. Cüneyt Baba Kültür etkinliğine halk yoğun ilgi gösterdi. İlçemizde Faaliyetini sürdüren Kırca Köyü Cüneyt Baba Kültür, Dayanışma, Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği Başkanı Battal Gökmen ve yönetim kurulu üyelerinin tertip ettiği 10. Cüneyt Baba Kültür etkinliği yapıldı. 04 Ağustos Pazar günü Cüneyt Baba Türbesi Mevkiinde yapılan etkinliğe

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlandı.

 Konuşmasında katılımcılara teşekkür eden Dernek Başkanı Battal Gökmen; Sayın değerli misafirlerimiz cümleten hoş geldiniz bu sen 10. etkinliğimiz yapıyoruz herkese iyi eğlenceler diliyorum dedi.

 Kırca Köyü Ankara Dernek Başkan Yardımcısı Bayram Zeytünlü yaptığı konuşmada; Dernekler insanları kaynaştıran birlik ve beraberlik içerisinde bir arada tutan, sevgiyi, saygıyı unutturmayan ve üzerine düşen görevlerimizi hatırlatan güzel bir yaşam biçimidir. Buraya uzaktan ve yakından gelen tüm canları saygı ve sevgiyle selamlıyorum dedi.

 İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol ve GÜMYAD Yönetim Kurulu başkanı Sadiye Çelik birer konuşma yaptı.

Etkinlikte Sanatçı Zehra Akalın ve Yerel sanatçıların söylediği

birbiriden söylediği güzel türküler şenliğe renk kattı.  Katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu. 

Etkinliğe İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol, CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ali Yıldız,  Gümüşhacıköy İlçe Jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak, 24. dönem Milletvekili Ramis Topal,  CHP Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal, İl Genel Meclis Üyesi Cemal Beyaz, Özel İdare Müdürü Recep Şaban Yavuz, Tapu Müdürü Rafet Çatalkaya, İşadamı Hüseyin Acar, Siyasi Parti temsilcileri,  Denek Başkanları, Sivil toplum kuruluş temsilcileri, Köy Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir